לוכד נחשים

  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_poll_menu_access' not found or invalid function name in /home/comillion/domains/comillionold.co.il/public_html/includes/menu.inc on line 454.
  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_poll_menu_access' not found or invalid function name in /home/comillion/domains/comillionold.co.il/public_html/includes/menu.inc on line 454.
לוכד נחשים

מה עושים אם נתקלתי בנחש ואיך נזהה נחש צפע? לא משנה אם זה נחש צפע, עכן או חנק חרמון אין לנסות להבריח את הנחש, להרוג אותו או ללכוד אותו אלא לקרוא ללוכד נחשים, נחש שחור יש בישראל יש אפילו שניים שהם זעמן שחור ופתן עין גדי, הזעמן איננו ארסי והפתן עין גדי ארסי ביותר אפילו יותר מהצפע הישראלי אך פחות נפוץ.

לכן זה לא משנה איך לזהות נחש ובמידה ואתם לא מורשים להתעסק עם נחשים כל נחש יחשב כארסי אלא במידה ולוכד הנחשים החליט אחרת.

על פי חוק אסור להרוג נחשים ללא אישור מיוחד מרשות הטבע והגנים. עד להגעת לוכד נחשים מקצועי יש לשמור על כללי הזהירות, אין לעשות תנועות פתאומיות שיבהילו את הנחש ועלולות לגרום לו לתקוף ואין לנסות ללכוד אותו. תנו לו למצוא את דרך המילוט שלו ללא הפרעה וכך תוכלו למנוע הכשה! כשיגיע לוכד נחשים מקצועי הוא כבר ימצא אותו ויוכל לטפל בו.

איך מוצאים לוכד נחשים מקצועי?

לקראת הקיץ, הטבע מתעורר משנת החורף. הפרחים פורחים, הפירות מבשילים והכול הופך ירוק. אבל יחד עם הטבע מתעוררים גם הנחשים משנת החורף שלהם והם רעבים ומלאי ארס. הנחשים עלולים להיות ארסיים ולנשוך, להכיש ואף לגרום למוות! אחרי שנת החורף שלהם הם אף מסוכנים יותר כיוון שהארס שלהם מרוכז יותר והם רעבים. בעת מפגש עם נחש יש להזעיק בדחיפות לוכד נחשים. לוכד נחשים מוסמך יכול לטפל בבעיה בצורה הטובה ביותר במהירות.

איך מוצאים לוכד נחשים?

אפשר כמובן לחפש לוכדי נחשים בפרסומים שונים, במדריכי הטלפון או באינטרנט. דרך נוספת היא להתקשר לעירייה או למועצה אשר ברשותה לוכדי נחשים מוסמכים או היישר לרשות הטבע והגנים.

איך אני יודע איזה לוכד נחשים להזמין?

בעת בירור על לוכד נחשים מוסמך יש לוודא את הדברים הבאים:

ניסיון בלכידת נחשים ארסיים

לוכד נחשים טוב צריך להיות בעל ניסיון מוכח וותק בתחום. על לוכד נחשים מקצועי להכיר את הנחשים ואופן פעולתם היטב וכך הוא יוכל למוצא וללכוד את הנחש שלכם בקלות ובמהירות. לוכד נחשים לא מיומן עלול לא למצוא את הנחש או גרוע מכך, להיות מוכש בעצמו!

תעודת לוכד נחשים מוסמך

כיוון שהנחשים הם חיה מוגנת בטבע אסור להרוג אותם באופן פרטי. לוכד נחשים מוסמך הוא אדם שקיבל אישור מרשות הטבע והגנים. הרשות גם מעבירה קורס ללכידת נחשים בתחילת כל קיץ.

איך מונעים את הפעם הבאה?

כדי להימנע מהגעת נחשים הביתה יש להקפיד על מספר דברים:
נכשו עשבים בחצר באופן קבוע. נחשים אוהבים להסתתר בין העשבים ובערימות של עשבים ועלים.
שמרו על המחסנים שלכם מוארים ומסודרים, ללא ערמות זבל או לכלוך. קל לנחשים למצוא מקומות מסתור במחסנים מבולגנים.
הדבירו וסלקו מכרסמים שונים. הנחשים ניזונים ממכרסמים אלו ובמקום בו ישנם עכברים וחולדות יהיו גם נחשים רעבים הבאים ללכוד אותם!