הרחקת כלבים וחתולים

  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_poll_menu_access' not found or invalid function name in /home/comillion/domains/comillionold.co.il/public_html/includes/menu.inc on line 454.
  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_poll_menu_access' not found or invalid function name in /home/comillion/domains/comillionold.co.il/public_html/includes/menu.inc on line 454.
הרחקת כלבים - חתולים

הרחקת כלבים או הרחקת חתולים באמצעים שונים: רעל, אלקטרונית, תרסיסים, מלכודות ועוד...
כלבים וחתולים הם חיות מחמד נהדרות! הם נעימים, נאמנים, מתכרבלים ומתנהגים ממש כמו חברים, רק על ארבע. לא תמיד חתולים וכלבים רצויים אצלנו בחצר, כלבים וחתולים משוטטים עלולים להביא כלבת ומחלות או מזיקים כמו פשפשים וקרציות אל שטח הבית. אז איך עושים הרחקת כלבים או הרחקת חתולים?

הרחקת כלבים וחתולים ברעל

בעבר היו משתמשים ברעלים כימיים מסוגים שונים על מנת להרחיק כלבים וחתולים. ווטרינר או חברה מקצועית המבצעת הרחקת כלבים או הרחקת חתולים מקצועית היו מגיעים ומפזרים רעל, לרוב אלפא-כלורוז הידוע בשם תרדמון-רעל הגורם לגסיסה איטית ולמוות, במקומות בהם החיות המשוטטות היו מסתובבות וכך גורמים להרעלה ומוות שלהם.

שיטה זאת הפכה נפוצה פחות בשנים האחרונות עקב מחאה ציבורית רבה. בנוסף להיותה של השיטה קטלנית לכלבים וחתולים משוטטים היא מסוכנת גם לבעלי חיים אחרים ויונקים אחרים כמו שועלים, ציפורים ומכרסמים, היא מסוכנת לחיות מחמד שיוצאות לחצר והגרוע ביותר-היא מסוכנת לאנשים ולילדים קטנים שעלולים למצוא את הרעל ולשחק איתו.

הרחקת כלבים באמצעים אלקטרוניים

שמעתם פעם על משרוקית לכלבים? על העיקרון הזה פועלת הרחקת כלבים אלקטרונית. לכלבים יש חוש שמיעה רגיש בהרבה מלבני אדם והם שומעים תדרים גבוהים יותר.

חברות רבות מציאות מכשירי הרחקת כלבים המפיקים תדרים על קוליים, הנעלמים מאוזן האדם אך מרעישים ומציקים מאוד לכלבים. המכשיר גורם למעשה להרחקת כלבים בדרך הומאנית אשר אינה מזיקה להם אלא רק מציקה להם ומפריעה להם.

הרחקת חתולים בתרסיסים שונים

רשתות השיווק מציעות תרסיסים שונים המיועדים לביצוע הרחקת חתולים. התרסיסים מפיצים ריחות השנואים על חתולים במיוחד ומרחיקים אותם.

לכידת כלבים וחתולים

חברות המבצעות הרחקת חתולים, הרחקת כלבים והדברות שונות מציעות כלובים ומלכודות ללכידת יונקים בגדלים שונים המתאימים לטיפול נקודתי בכלב משוטט או חתול משוטט באופן ספציפי. המלכודות לרוב אינן פוגעות בחיה אלא רק מיועדות ללכוד אותה.

הרחקת כלבים והרחקת חתולים באמצעים אחרים

יש המון "שיטות סבתא" שונות לבצע הרחקת כלבים או הרחקת חתולים מחצרות באופן פרטי. יש שאומרים שפיזור בקבוקי פלסטיק שקופים עם מים מבהילים את החיות שרואות את ההשתקפות שלהן בהם.

אחרים ממליצים על פיזור קרשים באורכים שונים המונעים כניסתם של משוטטים שונים אל השטח הפרטי. שיטות אחרות הן פיזור אקונומיקה או פלפל חריף לטשטוש הריח המשמש לסימון טריטוריה. לעיתים שיטות אלו מספיקות לתקופה קצרה אך לרוב הן לא הוכחו כיעילות.