הדברה ביולוגית

הדברה ביולוגית

  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_poll_menu_access' not found or invalid function name in /home/comillion/domains/comillionold.co.il/public_html/includes/menu.inc on line 454.
  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_poll_menu_access' not found or invalid function name in /home/comillion/domains/comillionold.co.il/public_html/includes/menu.inc on line 454.

טיפול אפקטיבי ללא פגיעה בשגרת החיים

 מגוון פתרונות ירוקים לבית וגינה

 שימוש בחומרים מורשים בלבד לבטיחות מרבית

 התאמת פתרון לבעיה ע"פ צרכי הלקוח

הדברה ביולוגית - כימית - חקלאות - ביתית

הדברה ביולוגית היא סוג של הדברה המשתמשת ביצורים חיים לביצוע דילול של אוכלוסיית המזיקים. בדיוק כמו שרשרת המזון בטבע  ולכן הדברה ביולוגית היא סוג אחד של הדברה ירוקה, כלומר הדברה שאינה פוגעת בסביבה וקיימת באופן טבעי גם בטבע. בסביבה הטבעית שלהם, חרקים אוכלים זה את זה, ציפורים אוכלות חרקים, עופות דורסים אוכלים את הציפורים וכן הלאה.

במקרים מסוימים מין אחד יכול לדלל אוכלוסייה של מין אחר ואף להביא להדברתה. בביצוע הדברה ביולוגית יזומה במערכת סגורה כמו בית או שטח חקלאי אנו נשתמש ביצורים חיים על מנת שידבירו לנו את המזיקים באופן טבעי וללא שימוש בחומרים שונים.

הדברה ביולוגית בחקלאות

בחקלאות ישנם מזיקים רבים העלולים לפגוע ביבול כגון: חרקים, כנימות עכבישים למיניהם ועוד. לרוב, השימוש בחומרי הדברה עלול גם הוא להשפיע על היבול והגידולים ולכן ישנו חיפוש מתמיד אחרי פתרונות אלטרנטיביים. בחקלאות, הדברה ביולוגית כוללת כמה דרכי פעולה אפשריים כמו: שימוש בחיידקים, נגיפים או פטריות הפוגעים אך ורק במזיקים בהם נרצה לטפל, שימוש בטפילים שונים אשר נטפלים למזיקים ולמעשה מביאים להדברתם או שימוש בטורפים מסוגים שונים כמו חיפושיות, חרקים אחרים ועופות דורסים על מנת שיביאו להדברה של המזיקים.

הדברה ביולוגית בשימוש ביתי

גם בגינות פרטיות אפשר בהחלט לבצע הדברה ביולוגית על מנת לחסל מזיקים שונים. לרוב לא נשתמש בחרקים כדי לחסל מזיקים בתוך הבית כיוון שגם חרקים אחרים אינם רצויים שם, אולם בגינה הביתית יש מקום לשימוש בחיפושיות שונות או בצמחים שונים אשר יכולים להרחיק מזיקים. בנוסף, הדברה ביולוגית לא מתבצעת רק על ידי חרקים. הכנסת חתול הביתה יכולה לצמצם פלאים את אוכלוסיית העכברים והנחשים בשטחי הבית. בנוסף, לא סתם ישנה אמונה טפלה ששממיות מביאות מזל טוב-הן אוכלות כמות גדולה של יתושים וכן עוזרות לנו להיפטר מהם באופן טבעי!

מטעמים אלו יש טיפולים להדברה ביתית המבוססים על חומרים אורגנים ללא כל רעילות שמסוגלים להרחיק חרקים ולא להרגם או בחומרים כימים בעלי רעילות נמוכה במיוחד שאינם גורמים לנזק סביבתי כלשהו פרט לפגיעה בחרקים עצמם.

יתרונות בהדברה ביולוגית:

• הדברה ביולוגית אינה מזיקה לסביבה! בסוג זה של הדברה אין שימוש בחומרים כימיים שונים הקוטלים מזיקים ועלולים להביא להרעלה וזיהום רב, והיא מתבססת על עיקרון הקיים באופן טבעי ויומיומי בטבע.
• בסוף תהליך הדברה ביולוגית לרוב אין צורך לטפל באוכלוסיית הטורפים, כיוון שגם הם ייעלמו באופן טבעי.ברגע שיגמרו להם המזיקים לאכול, אוכלוסיית הטורפים תיכחד מעצמה.

חסרונות בהדברה ביולוגית:

• הפרת האיזון האקולוגי העדין שבטבע באמצעות הדברה ביולוגית עלולה גם להביא לתוצאות מזיקות. לעיתים, המין הטורף עלול להתנהג בצורה שלא ציפינו, כמו במקרה של "החומיני" שהובא לטובת טריפת יתושים אך הפך בעצמו למטרד בנוסף ידוע מאוד הניסיון המר עםקרפדת הקנים האוסטרלית שהובאה על מנת להילחם במזיקים והפכה למזיקה בעצמה בגלל עורה הרעיל שהביא להרג מינים אחרים.