הדברה אורגנית

  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_poll_menu_access' not found or invalid function name in /home/comillion/domains/comillionold.co.il/public_html/includes/menu.inc on line 454.
  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_poll_menu_access' not found or invalid function name in /home/comillion/domains/comillionold.co.il/public_html/includes/menu.inc on line 454.

הדברה אורגנית היא הדברה בעזרת חומרים אורגניים המופקים מצמחים שונים בעלי רעילות נמוכה מאוד או שאינם רעילים כלל. בניגוד להדברה כימית הדברה אורגנית איננה משתמשת בכימיקלים שונים ואינה מזיקה לסביבה ולבריאות. הדברה אורגנית יכולה להיות מבוצעת גם על צמחים שונים וגם על מזיקים כגון חרקים ומכרסמים.

 

למה כדאי לבצע הדברה אורגנית?

כאמור, הדברה אורגנית איננה רעילה לחיות בית ולאנשים. לא אחת אנו שומעים על ילדים וחיות שהורעלו עקב מגע עם חומרי הדברה שונים. כאשר מבצעים הדברה אורגנית אפשר להיות רגועים ולא לחשוש מהרעלה.
הדברה אורגנית אינה מזיקה לסביבה. חומרי הדברה כימיים מתפרקים אחרי תקופה ארוכה מאוד, מזהמים את הסביבה לזמן ארוך ועלולים להגיע למי התהום ולזהם אותם. בביצוע הדברה אורגנית ישנו שימוש בחומרים אורגנים מתכלים שאינם מסוכנים לסביבה ולאוויר שאנו נושמים.

איך מתבצעת הדברה אורגנית?

הדברה אורגנית אפשר לבצע באופן פרטי או בעזרת חברה מקצועית. ברשתות השיווק אפשר לרכוש תכשירי הדברה אורגנית לשימוש ביתי, כגון תכשירים לריסוס והשמדת מזיקים או תכשירי הרחקת מזיקים אורגניים. תוכלו לזהות חומרים אלו על פי הכיתוב על התווית.
להדברה ארוכת טווח ומקצועית יותר רצוי לקרוא לאיש מקצוע. ישנן חברות רבות המציעות שירותי הדברה אורגנית. אותן אפשר לאתר באינטרנט ובפרסומים בעיתונים. ביצוע ההדברה האורגנית על ידי חברה מקצועית יתבצע לרוב בדומה להדברה כימית רגילה, על ידי פיזור החומרים בבית הלקוח. ההבדל הוא שאחרי ביצוע הדברה אורגנית אין צורך לפנות את הבית לשעות רבות אלא אפשר לחזור לפעילות רגילה באופן מיידי כיוון שהחומרים אינם מסוכנים לאדם. בנוסף, אין צורך לפנות מהבית מזון או חיות מחמד בגלל הרעילות הנמוכה של החומרים.

האם הדברה אורגנית יעילה?

בעבר הייתה סברה שהדברה אורגנית יעילה פחות מהדברה כימית. בעבר, כאשר תחום ההדברה האורגנית לא היה מפותח אכן חומרי הדברה אורגנית היו יעילים פחות מחומרי ההדברה הכימית המוכרים. אולם, עם התפתחות המודעות לאקולוגיה ושמירה על סביבה ירוקה ונקייה מרעלים, התפתחו גם החומרים המשמשים לביצוע הדברה אורגנית וכיום יעילותם אינה נופלת מזו של חומרי ההדברה הרגילים.

כמה עולה הדברה אורגנית?

על פי רוב הדברה אורגנית תהיה יקרה במקצת משימוש בחומרי הדברה כימיים. רוב הלקוחות הבוחרים בשיטה זו מעדיפים לשלם מעט יותר על מנת לשמור על הסביבה לטווח הארוך, לשמור על בריאותם ולהיות משוחררים מדאגות לבני הבת וחיות המחמד שבו.